close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 6 listopada 2018

  Październik bez żadnych wątpliwości można nazwać miesiącem kina polskiego w Winnickim Okręgu Konsularnym. Jednocześnie odbył się festiwal „XIII Dni Kina Polskiego na Ukrainie” w Winnicy oraz październikowa edycja przeglądu filmu polskiego w ramach projektu „Polskie Kino” w Chmielnickim i Żytomierzu.

  Widzowie mogli obejrzeć filmy dające dużo do myślenia, które jednocześnie trzymały widzów w napięciu, wzruszały i bawiły. Wszystkie projekcje zebrały pełne sale kinowe.

   

  W ramach programu festiwalu „XIII Dni Kina Polskiego na Ukrainie”, który odbył się w dniach 26-28 października w Winnicy, można było zobaczyć 3 najnowsze polskie filmy, wyprodukowane w ostatnich latach w Polsce. Dni Kina Polskiego rozpoczęły się pokazem filmu „Najlepszy”, w reżyserii Łukasza Palkowskiego, który zdobył uznanie widzów na całym świecie. Mieszkańcy Winnicy mogli też zobaczyć komedię „Gotowi na wszystko. Exterminator”, w reż. Michała Rogalskiego oraz „Ptaki śpiewają w Kigali”, w reż. Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego.

   

  24 i 29 października w Chmielnickim i Żytomierzu odbyły się kolejne pokazy polskiego filmu w języku polskim z ukraińskimi napisami w ramach projektu „Polskie kino” w winnickim okręgu konsularnym. W październiku widzowie mieli możliwość obejrzeć film „Gotowi na wszystko. Exterminator”. Jest to komedia z 2017 roku w reżyserii Michała Rogalskiego. Film opowiada o przyjaciołach z młodości, którzy po latach spotykają się by reaktywować swój zespół muzyczny „Exterminator” i zrobić wielką muzyczną karierę. Jednak okazuje się, że młodzieńcze ambicje i dorosłe życie się różnią. Na skutek okoliczności przyjaciele są zmuszeni do występowania na festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Widzowie podziwiali mistrzowską grę głównych bohaterów, których zagrali aktorzy - Paweł Domagała, Krzysztof Czeczot, Piotr Żurawski i Piotr Rogucki.

   

  Zachęcamy na następny pokaz polskiego filmu, który odbędzie się w Żytomierzu i w Chmielnickim w listopadzie.

   

  2
  pl kino
  3

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: